Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Автомеханички скали Автомеханичка скала MERCEDES-BENZ 1120 F

Автомеханичка скала MERCEDES-BENZ 1120 F

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 1120 F
Тип автомеханичка скала
Година на производство 1992
Прва регистрација 1992-06
Километража 20000 км
Работни часови 1650 м/ч
Седишта 3
Нето тежина 11075 кг
Вкупна тежина 12000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување вчера
Machineryline ID TT19046
Опис
Висина на подигање 24 м
Дофат на стрела 22 м
Марка на лифт Metz
Модел DLK 18-12
Вкупни димензии 8.25 м × 2.5 м × 3.16 м
Мотор
Марка Daimler-Benz
Тип линиски
Сила 211 кс (155 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 5958 cм³
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 265/70 R 19,5
Состојба на гумите 95 %
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2021-07
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Автомеханичка скала MERCEDES-BENZ 1120 F

Германски
Metz Drehleiter DLK 18-12
MB 1120 F
Korb mit Steuerung
Krankentragenlagerung
Wendestrahlrohr
Tagesleuchtfarbe
sehr guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 17:37 (CET)