Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MAN 14-224

Противпожарно возило MAN 14-224

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MAN
Модел 14-224
Тип противпожарно возило
Година на производство 1999
Прва регистрација 1999-05
Километража 15000 км
Работни часови 425 м/ч
Седишта 3
Нето тежина 8760 кг
Вкупна тежина 12000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување дек 01, 2022
Machineryline ID VK27124
Опис
Марка на каросерија Ziegler
Модел RW 2
Вкупни димензии 7.55 м × 2.5 м × 3.2 м
Мотор
Сила 220 кс (162 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 6871 cм³
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Дупли тркала
Големина на гуми 10 R 22,5
Состојба на гумите 80 %
Сопирачки
ABS
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-01
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Германски
RW 2 Ziegler
MAN 14-224
20 KVA Generator
LIchtmast
Seilwinde 50 KN
Tagesleuchtfarbe
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 05:56 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 612 D MERCEDES-BENZ DB 612 D цена на барање Противпожарно возило 1998 13000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ MB 1224 AF MERCEDES-BENZ MB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1994 22500 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1928 AK MERCEDES-BENZ 1928 AK цена на барање Противпожарно возило 1985 35000 км Германија, St. Andreasberg