Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MAN 26-342 6x6

Противпожарно возило MAN 26-342 6x6

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MAN
Модел 26-342 6x6
Тип противпожарно возило
Година на производство 1996
Прва регистрација 1996-07
Километража 50000 км
Седишта 2
Нето тежина 14200 кг
Вкупна тежина 26000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување вчера
Machineryline ID PP31786
Опис
Модел Wechsellader WLF Tankstelle
Вкупни димензии 9.75 м × 2.51 м × 3.3 м
Каросерија
Резервно тркало
Мотор
Марка MAN
Сила 340 кс (250 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 9973 cм³
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x6
Големина на гуми 315/80 R 22,5
Состојба на гумите 90 %
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-12
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Противпожарно возило MAN 26-342 6x6

Германски
MAN Wechsellader Meiller
mit Abrollplattform Rietberg Kraftstoffcontainer
1000 l Benzin
2000 l Diesel
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 17:14 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527 MERCEDES-BENZ 2527 цена на барање Противпожарно возило 1994 23000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1833 EConic MERCEDES-BENZ 1833 EConic цена на барање Противпожарно возило 2007 27000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF MERCEDES-BENZ 1222 AF цена на барање Противпожарно возило 1989 18000 км Германија, St. Andreasberg