Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 1222 AF
Тип противпожарно возило
Година на производство 1989
Прва регистрација 1989-12
Километража 18000 км
Работни часови 350 м/ч
Седишта 6
Нето тежина 7730 кг
Вкупна тежина 12500 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување мар 18, 2023
Machineryline ID UU6259
Опис
Марка на каросерија Ziegler
Модел TLF 16/25
Вкупни димензии 7.1 м × 2.5 м × 3.1 м
Мотор
Марка Mercedes Benz V 6
Тип V-облик
Сила 216 кс (159 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 10888 cм³
Број на цилиндри 6
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 5
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Суспензија пружина/пружина
Големина на гуми 10 R 22,5
Состојба на гумите 90 %
Сопирачки
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Резервоар за вода 2500 л
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF

Германски
Tanklöschfahrzeug Ziegler
DB 1222 AF
Servo, Allrad, Sperren, 6 Sitze,
Wassertank 2.500 l,
Pumpenleistung 1.600 l/min,
Schnellangriffsschlauch 30 m,
Bereifung 2006 erneuert,
sehr guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 22:11 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1928 AK MERCEDES-BENZ 1928 AK цена на барање Противпожарно возило 1985 35000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527 MERCEDES-BENZ 2527 цена на барање Противпожарно возило 1994 23000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1833 EConic MERCEDES-BENZ 1833 EConic цена на барање Противпожарно возило 2007 27000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg