Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1625 AK

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1625 AK

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 1625 AK
Тип противпожарно возило
Година на производство 1989
Прва регистрација 1999-06
Километража 19500 км
Работни часови 245 м/ч
Седишта 3
Нето тежина 9275 кг
Вкупна тежина 16000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување дек 01, 2022
Machineryline ID TL27133
Опис
Марка на каросерија Ziegler
Модел TLF 24/50
Вкупни димензии 7.05 м × 2.5 м × 3.2 м
Мотор
Тип V-облик
Сила 250 кс (184 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 14520 cм³
Број на цилиндри 8
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 12 R 22,5
Состојба на гумите 85 %
Сопирачки
Моторна сопирачка
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Резервоар за вода 5000 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2023-10
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Германски
TLF 24/50 Ziegler
DB 1625 AK
Wassertank 5000 l
Heckpumpe Ziegler FP 24/8
S-Schlauch
Dachmonitor
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 05:55 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF MERCEDES-BENZ 1222 AF цена на барање Противпожарно возило 1989 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2628 AK 6 x 6 MERCEDES-BENZ 2628 AK 6 x 6 цена на барање Противпожарно возило 1987 34000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1928 AK MERCEDES-BENZ 1928 AK цена на барање Противпожарно возило 1985 35000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ MB 1224 AF MERCEDES-BENZ MB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1994 22500 км Германија, St. Andreasberg