Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1833 EConic

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1833 EConic

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 1833 EConic
Тип противпожарно возило
Година на производство 2007
Прва регистрација 2007-02
Километража 27000 км
Седишта 5
Нето тежина 11790 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување вчера
Machineryline ID DX31786
Опис
Марка на каросерија Rosenbauer
Модел SLF 1000/2000
Вкупни димензии 8.8 м × 2.55 м × 3.4 м
Мотор
Марка Daimler-Benz
Сила 327 кс (240 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 7201 cм³
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Дупли тркала
Големина на гуми 315/80 R 22,5
Состојба на гумите 95 %
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Клима уред
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Резервоар за вода 1000 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-12
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1833 EConic

Германски
SLF 1000/2000 Rosenbauer Staffelbesatzung
DB 1833 EConic
Wassertank 1000 l
Schaumtank 2000 l
Pumpe Rosenbauer 5500 l/min
Schaummittelpumpe
Dachmonitor Rosenbauer RM 60 E
Generator EME 20 KVA
Lichtmast 6m 4 x 1000 Watt
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 18:39 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF MERCEDES-BENZ 1222 AF цена на барање Противпожарно возило 1989 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527 MERCEDES-BENZ 2527 цена на барање Противпожарно возило 1994 23000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MAN 26-342 6x6 MAN 26-342 6x6 цена на барање Противпожарно возило 1996 50000 км Германија, St. Andreasberg