Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1928 AK

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1928 AK

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 1928 AK
Тип противпожарно возило
Година на производство 1985
Прва регистрација 1985-11
Километража 35000 км
Работни часови 460 м/ч
Седишта 3
Нето тежина 9550 кг
Вкупна тежина 16000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување дек 01, 2022
Machineryline ID GG24340
Опис
Модел TLF 24/50 Schlingmann
Вкупни димензии 7.28 м × 2.5 м × 3.28 м
Мотор
Марка Daimler-Benz
Тип V-облик
Сила 280 кс (206 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 14517 cм³
Број на цилиндри 8
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 12 R 22,5
Состојба на гумите 90 %
Сопирачки
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Резервоар за вода 5000 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2022-12
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Германски
TLF 24/50 Schlingmann/Rosenbauer
DB 1928 AK
Dachmonitor
S-Schlauch
Pumpe Rosenbauer 2400 l/min
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 04:20 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF MERCEDES-BENZ 1222 AF цена на барање Противпожарно возило 1989 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1625 AK MERCEDES-BENZ 1625 AK цена на барање Противпожарно возило 1989 19500 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2628 AK 6 x 6 MERCEDES-BENZ 2628 AK 6 x 6 цена на барање Противпожарно возило 1987 34000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg