Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 2527
Тип противпожарно возило
Година на производство 1994
Прва регистрација 1994-09
Километража 23000 км
Работни часови 410 м/ч
Седишта 3
Нето тежина 14150 кг
Вкупна тежина 25000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување вчера
Machineryline ID BK25407
Опис
Марка на каросерија Rosenbauer
Модел ULF
Вкупни димензии 8.9 м × 2.5 м × 3.5 м
Мотор
Марка Mercedes Benz
Сила 272 кс (200 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 9572 cм³
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Дупли тркала
Големина на гуми 12 R 22,5
Состојба на гумите 85 %
Сопирачки
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Резервоар за вода 2000 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2023-04
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527

Германски
ULF Rosenbauer
MB 2527 L 6 x 2
Löschwassertank 2000 l
Schaummitteltank 2000 l
Pulverlöschanlage 2000 kg
Minimax Kohlendioxid Löschanlage 200 kg
S-Schläuche
Dachmonitore
Pumpe Rosenbauer NH
2.400 l/min bei 8 bar
250 l/ min bei 40 bar
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 17:26 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF MERCEDES-BENZ 1222 AF цена на барање Противпожарно возило 1989 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1833 EConic MERCEDES-BENZ 1833 EConic цена на барање Противпожарно возило 2007 27000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MAN 26-342 6x6 MAN 26-342 6x6 цена на барање Противпожарно возило 1996 50000 км Германија, St. Andreasberg