Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2628 AK 6 x 6

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2628 AK 6 x 6

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 2628 AK 6 x 6
Тип противпожарно возило
Година на производство 1987
Прва регистрација 1987-05
Километража 34000 км
Седишта 6
Нето тежина 20630 кг
Вкупна тежина 22000 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување дек 01, 2022
Machineryline ID JQ30362
Опис
Модел RW Mobilkran PALFINGER
Вкупни димензии 8.8 м × 2.5 м × 3.8 м
Каросерија
Резервно тркало
Мотор
Марка Daimler-Benz
Тип V-облик
Сила 280 кс (206 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 14620 cм³
Број на цилиндри 8
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 8
Оски
Оски 6
Оскина конфигурација 6x6
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 12 R 24
Состојба на гумите 80 %
Сопирачки
Моторна сопирачка
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-09
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Германски
Mobilkran Palfinger PK 31000 TW VKA
MB 2628 AK 6 x 6
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 04:24 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF MERCEDES-BENZ 1222 AF цена на барање Противпожарно возило 1989 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1625 AK MERCEDES-BENZ 1625 AK цена на барање Противпожарно возило 1989 19500 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1928 AK MERCEDES-BENZ 1928 AK цена на барање Противпожарно возило 1985 35000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg