Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел DB 1224 AF
Тип противпожарно возило
Година на производство 1998
Прва регистрација 1998-09
Километража 18000 км
Работни часови 255 м/ч
Седишта 9
Нето тежина 8430 кг
Вкупна тежина 13500 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување мар 18, 2023
Machineryline ID RJ31246
Опис
Марка на каросерија Magirus
Модел LF 16/12 Magirus
Вкупни димензии 8.15 м × 2.5 м × 3.18 м
Каросерија
Резервно тркало
Мотор
Марка Daimler-Benz
Сила 241 кс (177 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 5958 cм³
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 10 R 22,5
Состојба на гумите 90 %
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Резервоар за вода 1600 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-11
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF

Германски
HLF 16/12 Magirus
DB 1224 AF
PA-Halterung im MR
Wassertank 1600 l
Pumpe Magirus 1600 l/min 8 bar
S-Schlauch
Lichtmast
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 22:20 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 612 D MERCEDES-BENZ DB 612 D цена на барање Противпожарно возило 1998 13000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527 MERCEDES-BENZ 2527 цена на барање Противпожарно возило 1994 23000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1928 AK MERCEDES-BENZ 1928 AK цена на барање Противпожарно возило 1985 35000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MAN 26-342 6x6 MAN 26-342 6x6 цена на барање Противпожарно возило 1996 50000 км Германија, St. Andreasberg