Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 612 D

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 612 D

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел DB 612 D
Тип противпожарно возило
Година на производство 1998
Прва регистрација 1998-11
Километража 13000 км
Седишта 6
Нето тежина 3510 кг
Вкупна тежина 5500 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување мар 18, 2023
Machineryline ID GG31246
Опис
Модел TSW-W Schlingmann
Вкупни димензии 5.9 м × 2.23 м × 2.6 м
Каросерија
Резервно тркало
Мотор
Марка Daimler-Benz
Сила 122.45 кс (90 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 2874 cм³
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 205/75 R 16
Сопирачки
ABS
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Сигнални сирени
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Резервоар за вода 500 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-11
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 612 D

Германски
TSF-W Schlingmann
DB 612 D
Wassertank 500 l
S-Schlauch
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 21:15 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527 MERCEDES-BENZ 2527 цена на барање Противпожарно возило 1994 23000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1928 AK MERCEDES-BENZ 1928 AK цена на барање Противпожарно возило 1985 35000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MAN 26-342 6x6 MAN 26-342 6x6 цена на барање Противпожарно возило 1996 50000 км Германија, St. Andreasberg