Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Противпожарно возило MERCEDES-BENZ MB 1224 AF

Противпожарно возило MERCEDES-BENZ MB 1224 AF

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел MB 1224 AF
Тип противпожарно возило
Година на производство 1994
Прва регистрација 1994-09
Километража 22500 км
Работни часови 270 м/ч
Седишта 9
Нето тежина 8570 кг
Вкупна тежина 13500 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување дек 01, 2022
Machineryline ID MK30362
Опис
Марка на каросерија Rosenbauer
Модел LF 16/12
Вкупни димензии 7.2 м × 2.5 м × 3.2 м
Каросерија
Резервно тркало
Мотор
Марка Daimler-Benz
Тип линиски
Сила 241 кс (177 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 5958 cм³
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 10 R 22,5
Состојба на гумите 90 %
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Резервоар за вода 1400 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-09
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Германски
Rosenbauer Schlingmann Löschgruppenfahrzeug LF 16/12 ND HD
MB 1224 AF
PA-Halterungen im MR
S-Schlauch
Wassertank 1.400 l
Pumpe Rosenbauer 1.600 l/min bei 8 bar, 200 l/min bei 40 bar
guter Zustand!
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 04:02 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1222 AF MERCEDES-BENZ 1222 AF цена на барање Противпожарно возило 1989 18000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1625 AK MERCEDES-BENZ 1625 AK цена на барање Противпожарно возило 1989 19500 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 612 D MERCEDES-BENZ DB 612 D цена на барање Противпожарно возило 1998 13000 км Германија, St. Andreasberg