Spoerer Spezialfahrzeuge
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
македонски
Почетна Комунални возила Противпожарни возила Ново противпожарно возило TOYOTA Hilux 2,8 D4-D

Ново противпожарно возило TOYOTA Hilux 2,8 D4-D

PDF
Сподели
Цена:
на барање
Контактирајте не
Повикајте
Марка TOYOTA
Модел Hilux 2,8 D4-D
Тип противпожарно возило
Година на производство 2022
Километража 112 км
Седишта 5
Нето тежина 2205 кг
Вкупна тежина 3210 кг
Локација Германија St. Andreasberg
Датум на објавување вчера
Machineryline ID VL26991
Опис
Модел Kommandowagen KDOW
Мотор
Марка Toyota
Сила 204 кс (150 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 2793 cм³
Менувачи
Тип автоматски
Кабина
Тип дупла кабина
Состојба
Состојба нов
Дополнителни информации
Боја бел

Дополнителни информации — Ново противпожарно возило TOYOTA Hilux 2,8 D4-D

Германски
Toyota Hilux 2,4 D 4-D KDOW Feuerwehrfahrzeug
Sondersignalanlage Hella RTK 7
Frontblitzer
Funkvorbereitung
AHK
Како да стапите во контакт со нас
Spoerer Spezialfahrzeuge
Spoerer Spezialfahrzeuge
country flag Германија
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Andreas Spoerer
Andreas Spoerer
Јазици: германски
+49 5582... Прикажи +49 5582 8406
+49 170 98... Прикажи +49 170 9803699
Како да не најдете
Адреса
Германија, Долна Саксонија, D-37444 , St. Andreasberg, Am Samson 3
Локално време на дилерот: 17:38 (CET)
Слични огласи
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 1833 EConic MERCEDES-BENZ 1833 EConic цена на барање Противпожарно возило 2007 27000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MAN 26-342 6x6 MAN 26-342 6x6 цена на барање Противпожарно возило 1996 50000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ 2527 MERCEDES-BENZ 2527 цена на барање Противпожарно возило 1994 23000 км Германија, St. Andreasberg
противпожарно возило MERCEDES-BENZ DB 1224 AF MERCEDES-BENZ DB 1224 AF цена на барање Противпожарно возило 1998 18000 км Германија, St. Andreasberg